Vianoce v zahraničí si doprialo rovnaké množstvo klientov ako pred pandémiou. Vyplýva to z online predajov cestovného poistenia Wüstenrot. Kým rok 2020 poznamenali vianočnú sezónu obmedzenia, minulý rok záujem vycestovať stúpol o 615 percent. Vrátil sa tak na hodnoty z roku 2019. Vlaňajší december sa tak v poisťovni Wüstenrot stal piatym najsilnejším mesiacom v roku z hľadiska cestovného poistenia.

„V minulosti bol december považovaný z jeden z troch mesiacov, ktoré sú najmenej využívané na pobyt v zahraničí. Trend sa zrejme obracia. December a január sa stávajú druhou malou cestovnou sezónou. Naďalej však kľúčovým dovolenkovým obdobím ostáva jún až september,“ podotýka analytička skupiny Wüstenrot na Slovensku Zuzana Adamcová.

Podľa jej slov v decembri 2021 dominovali lyžovačky v rámci Európy a kratšie pobyty za teplom. Za nárastom záujmu o krátkodobé cestovné poistenie na konci roka analytička vidí najmä rozhodnutia na poslednú chvíľu.

Samotné počty uzatvorených cestovných poistení kopírujú záujem vycestovať do zahraničia. Väčšina rizík pri domácej dovolenke je krytých zdravotným poistením. Výnimku predstavuje len poistenie zásahu horskej služby, ktoré je však v rámci cestového poistenia možné dojednať samostatne.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: