Revolut obmedzí bezplatné výbery z bankomatov ako aj obchody s akciami

Online banka Revolut mení cenník. Zmeny sa dotknú predovšetkým bezplatného účtu Standard. Revolut im stanoví maximálny počet výberov z bankomatu a zníži počet bezplatných nákupov akcií.

V súčasnosti majú klienti, ktorí využívajú účet Standard, možnosť vybrať z bankomatov zadarmo 200 eur mesačne. Revolut tento limit ponechá, no zároveň zavedie nový limit. Klienti budú mať k dispozícii mesačne maximálne päť bezplatných výberov. Po prekročení jedného z týchto limitov im banka začne účtovať poplatok vo výške dvoch percent z vyberanej sumy.

Ide síce o rovnakú výšku poplatku ako v súčasnosti, no dnes nie je stanovená minimálna výška poplatku za výber z bankomatu. Po novom bude minimálny poplatok jedno euro. „To znamená, že za výber zaplatíte jedno euro alebo dve percentá, podľa toho, ktorý poplatok bude vyšší,“ uviedol Revolut v správe pre klientov.

Drahšie medzinárodné prevody

Pre ľudí, ktorí využívajú platené programy Plus, Premium a Metal, sa limity na výbery z bankomatov nijako nezmenia. Pri spoplatnených výberoch však aj tu Revolut zavádza minimálny poplatok vo výške jedného eura.

Revolut zmení aj poplatok za odosielanie peňazí mimo krajín SEPA (EÚ/EHP, Spojené kráľovstvo, Švajčiarsko) a pre klientov, ktorí posielajú prevody v inej mene ako euro. Dnes majú zákazníci s programami Standard a Plus k dispozícii jeden cezhraničný prevod mesačne zadarmo, následne zaplatia 50 centov. Za SWIFT prevody v závislosti od meny platia tri eurá alebo päť eur. Kto využíva programy Premium a Metal, neplatí poplatok za cezhraničné prevody a každý mesiac má k dispozícii bezplatne jeden SWIFT prevod. Za každý ďalší zaplatí tri alebo päť eur v závislosti od meny.

Po novom banka zlučuje cezhraničné a SWIFT platby do jednej kategórie, ktorú nazýva medzinárodné platby. „Poplatky za medzinárodné prevody sa budú pohybovať v rozmedzí od 0,30 eur do 5 eur, pričom ich výška bude závisieť od sumy prevodu a krajiny príjemcu,“ informoval Revolut. V prípade programov Standard a Plus nebudú mať klienti k dispozícii žiadne medzinárodné prevody bez poplatkov. Pri programe Premium bude zdarma jeden medzinárodný prevod a pri účte Metal tri medzinárodné prevody.

Menej bezplatných obchodov s akciami

Banka po novom začne účtovať poplatok za doručenie karty v závislosti od miesta, kam chceme kartu poslať. Výška poplatku sa ešte pred objednaním karty zobrazí v aplikácii. Nový cenník, ktorý zmení spoplatňovanie výberov z bankomatu, medzinárodných platieb a doručovanie kariet, bude platiť od 23. apríla.

Banka zmení aj poplatky za obchodovanie. Tie upraví už od 1. marca. Klienti s programom Standard budú mať po novom k dispozícii každý mesiac jeden bezplatný obchod. V súčasnosti môžu využiť tri. Kto využíva program Plus, bude môcť naďalej využiť tri bezplatné obchody. Používatelia služby Premium budú môcť namiesto ôsmych bezplatných obchodov využiť len päť. A klienti, ktorí majú účet Metal, budú môcť naďalej využívať neobmedzený počet obchodov bez províznych poplatkov.

Revolut výrazne zvyšuje aj poplatok za úschovu cenných papierov. V súčasnosti je na úrovni 0,01 percenta z hodnoty aktíva ročne. Po novom bude dosahovať 0,12 percenta.

Revolut klientov upozorňuje, že ak chcú pre tieto zmeny uzatvoriť svoj účet, môžu tak urobiť bez poplatkov.

Foto:

  • Ilustračné foto: Revolut

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Staňte sa našim fanúšikom, aby Vám nič neuniklo

Každý deň prinášame správy zo sveta peňazí. Ak sa stanete našim fanúšikom na Facebooku, nič dôležité Vám už neunikne.


This will close in 15 seconds